Postovani, na zadnjoj kontroli krvne slike sedimentacija je bila 40, hemoglobin 86, gvozdje 5, 2, ostalo je u granici normale, pa me interesuje, da li malokrvnost ima veze sa sedimentacijom. . . . (imam i obilne menstruacije i miom na materici) o cemu se radi i sta mogu da ocekujem???? Unapred hvala!!!!!!!!!!

    Odgovoreno: 26. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Kod vas je u pitanju anemija, koja je verovatno prouzrokovana obilnim menstruacijma. Sedimentacija može biti povišena, ali ne toliko kao kod vas. Moguće je da imate neko žarište, ali o tome treba da poričate sa vašim lekarom, koji ima boljiuvid u vaše zdravstveno stanje i može da odredi šta treba ispitati da bi se utvrdio uzrok povišene sedimentacije.