Prehladjenja sam. Postoji mogucnost da sam u drugom stanju, ali to necu znati jos desetak dana. Ginekolog mi je rekao da ne pijem nikakve lekove za prehladu, jer zbog eventualne trudnoce nije pozeljno. Medjum ja sam pre mesec i 20 dana imala upalu pluca i snimali su mi pluca, tako da se plasim da mi se ne povrati, ako ne pijem lekove. Da li mozete da mi pomognete posto ne bih volela da mi se nesto iskomplikuje?

    Odgovoreno: 26. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Pošto ste pre skoro 2 meseca imali upalu pluća, do sada ste verovatno izlečeni, jer bi se u protivnom osećali bolesnom. Lekovi se ne piju preventivno da se bolest ne povrati, već da se postjeća bolest leči. Kao preventivu možete da uzimate vitamine iz voća i povrća ili sintetičke, preparate za jačanje imuniteta, provodite više vremena na čistom vazduhu i ne brinite preterano. Idite redovno na kontrole kod ginekologa i slušajte njegove savete.