Postovani doktore imam bolove u grudima, levoj strani grudnog kosa i levog ramena kao i ispod pazuha¨! Pijem concor pola od 2, 5mg vec skoro tri godine zbog ubrzanog rada srca. Moje pitanje je da li vi mozete nesto vise da mi kazete u vezi ovih bolova---hvala

    Odgovoreno: 26. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Bolovi mogu biti različitog porekla. Niste napisali kada se javljaju, da li se pojačavaju pri promeni položaja tela, da li su jači danju ili noću, da li se javljaju pri zamoru. Bolovi mogu biti zbog nepravilnog držanja tela, pa se usled grča mišića javljaju, ili postoje neke degenerativne promene na grudnom delu kičme. Bolovi koje vi opisujete mogu se javiti i kao anginozni bolovi, a to se mora potvrditi pregledom kardiologa, koji će uraditi određena ispitivanja da bi utvrdio tačnu dijagnozu.