Poštovanje, pre 6 nedelja sam imao operaciju kičme zbog preloma th12 izazvanim padom sa visine, postojao je i veliki hematom na mestu udara. Sad je to u redu, međutim pojavila mi se groznica koja se javlja svaki dan u večernjim satima kao i osećaj hladnoće, temperaturu nisam imao u zadnjih nekoliko dana, dok sam u bolnici imao svaki dan. Urađene su pretrage krvi, povišeni su alt-127 i ast 52, wbc 10. 3, holesterol 5. 2 i trigliceridi 3. 16, sedimentacija 7/16. Pitanje je da li to može biti posledica te operacije ili je problem u nečem drugom?! Od lekova svakodnevno uzimam concor 2. 5mg i famotidin. Hvala

    Odgovoreno: 25. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Da bi se utvrdilo o čemu se radi potrebno je uraditi još neke pretrage. Niste napisali da li je rađena leukocitna formula, snimak pluća, ultrazvuk stomaka. Iz analiza krvi se vidi da su povećane transaminaze, što može da ukaže na oštećenje jetre koje je možda uzrokovano nekom virusnom infekcijom. Ako se tegobe nastave, trebalo bi da uradite predložene preglede.