Na zadnjem nalazu kks utvrdjeni su sledeci rerzultati: gvozdje u krvi 10, 5. Svi ostali paramatri kks su u granicama normale osim ukupnog bilirubina koji je 40, transaminaze su uredne, uzv abdomena uredan, nalaz na hepatitis negativan. Pitanje je kako je gvozdje nize vrednosti i sta uraditi od dodatnih nalaza s obzirom da ove vrednosti traju oko godinu i pol. Hvala unapred

    Odgovoreno: 25. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Imate neznatno snižene vrednosti gvožđa u krvi, tako da vam savetujem da povećate unos hrane bogate gvožđem, ili da uzimate preparate gvožđa, pa nakon 2-3 meseca proverite vrednosti. Uzrok za vaše stanje može bioti smanjen unos gvožđa putem hrane, loša resorpcija iz digestivnog trakta ili poremećen metabolizam gvožđa.