Pre 3 dana me je u 5 ujutru probudio nagon za povracanjem, ustala sam i osetila sam da imam i proliv ujedno. Proliv je bio jako tecan 3 puta sam se vracala u toalet. Zaspala sam, ali su me u toku jutra budili grcevi tako da sam menjala polozaje da se bolovi u stomaku smire. Kad sam se skroz probudila bolovi su se pojacali do mere da sam se skroz savijala kad naidje nalet bolova do neizdrzivosti. Imala sam temperaturu 37, 5 i bila sam bleda. Osecala sam bolove sa desne strane tacno ispod rebara a zatim su se spustali uzduzno sa desne strane i sekle stomak na levo u visini pupka ili malo ispod. Otisla sam kod lekara opste prakse, doktorka mi je ispipala stomak i konstatovala upalu slepog creva, poslala me je u urgentni centar gde su me takodje ispipali i poslali na rendgen i uradili krv. Leukociti su mi bili poviseni 12, 6. Rekli su da hoce da me zadrze u bolnici i da bi trebalo da se operisem ali da nemaju slobodnih kreveta tako da su me poslali u bolnicu zvezdara. Tamo sam dugo cekala po hodnicima trnula mi je desna noga od sedenja na stolici nisam mogla vise da hodam tresla me groznica i nisam jela nista ceo taj dan. Izmerili su mi temperaturu rektalno 37, 9 i pluca na rendgen, kad sam otisla kasno u noc na ultra zvuk, doktorka me je dugo pregledala, i rekla da ne vidi nista neobicno, dosta me je nisko pregledala kaze da ne vidi ni ginikoloski nista neobicno, zatim su me ispipala jos dva doktora i rekli da ostanem veceras u bolnici pa sutra kuci ako sve bude u redu, ja sam ih zamolila da idem kuci jer sam bila iscrpljena i bilo mi je uzasno hladno samo mi je trebalo da zaspim. Inace sam pusac, nisam imala nikad problema sa slepim crevom, imala sam menstruaciju koja je bila tamnija nego obicno 5-i dan trebala je da prestane, sutra dan je tek krenula prilicno obilno. Inace imam policisticne jajnike i disbalans hormona. . . Vec tri dana mirujem na dijeti sam nisam pusila 3 dana cekam ponedeljak da uradim analizu mokrace i obavim ginikoloski pregled. Izvinite sto sam ovoliko opsirna ali ne znam sta mi je sa organizmom od kada su mi rekli da imam policisticne jajnike svasta mi se cudnog dogadja. . . Molim za neki savet unapred zahvalna

    Odgovoreno: 18. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Mislim da policistični jajnici nisu izazvali date probleme, ali vam ipak savetujem da se javite ginekologu na pregled. Po opisu simptoma imam utisak da ste imali neku crevnu infekciju koja je dala proliv, povraćanje, povišenu temperaturu i jake grčeve u stomaku. Dobro je što ste se javili lekaru i što je urađena diferencijalna dijagnostika.