Krvni nalaz: leukociti 11, alt 244u/l, ast 161u/l, ggt 93, 4u/l, alp 522u/l, hbs i hcv negativni, krv vo urina 8-10, sedimentacija 25. Molim vas da mi protumacite rezultate i da mi kazete sto je sledno sto treba da ucinik. Imam 28 godina, ne pijem, ne pusim, postala sam mama prije 7 meseca (ne dojim svoje bebe) , a porodjena sam s carskim rezom. Hvala vam!

    Odgovoreno: 18. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Imate malo povišene vrednosti leukocita, ali su vam znatno povišene vrednosti transaminaza, a i ggt je povišen što govori da je u pitanju poremećaj funkcije jetre. Moguće je da je u pitanju virusna infekcija koja je ostavila traga na jetri, ali da ne bi nagađali najbolje je da se javite gastrenterologu koji bi se pozabavio problemom.