Pitanje urea 3. 0 glukoya 4. 8 holesterol 4. 5 trigliceridi 2. 36 alp 163 ast 528 alt&gpt 765 gvozdje 33. 4 hdl /hol 0. 4 ldl/hol 2. 98 mok. Kiselina 333 kreatinin 76 t bilirubin 38. 6 uk. Protein 77 gama /gt 380 moje pitnje je imam dijagnozu " auto imuni sistem" šta to tačno znači i ima li leka za to srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 18. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Imate malo povišene vrednosti triglicerida koji se uz pomoć dijete mogu normalizovati. Međutim znatno su vam povišene vrednosti transaminaza i ggt, što ukazuje na poremećaj funkcije jetre. Ako imate autoimunu bolest, zavisi koja je to bolest i koji sistem je napala, pa prema tome treba sprovesti i lečenje.