Radila sam analizu krvne slike i dobila rezultate gde su mi povisene vrednosti sledece: -glukoza 11, 1 -holesterol 6, 17 -triglicridi 5, 44 -crp 14, 3 -se 17'' -wbc 10, 5 -ldl je veci od 2, 7 a smanjena je vrednost hdl holesterola 0, 96. Zelela bih da protumacite ove rezultate a posebnoc me interesuje sta je crp i o kakvom poremecaju se radi kada je ovako povisen. Pre 15 dana bila sam bolesna imala povisenu temperaturu 38 ali samo jedan dan nakon toga sam pocela da kasljem. Primila terapiju i sada je sve to ok nemam nikakve probleme a ni simtome, ali se brinem zasto mi je wbc i dalje povisen kao i sedimentacija. Unapred hvala i sa nestrpljenjem ocekujem vas odgvor. Pozdrav

    Odgovoreno: 16. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Imate znatno povišene vrednosti šećera u krvi (skoro 2 puta veće od normalnih) , kaoi vrednosti triglicerida (3 puta veće od normalnih) , što predstavlja ozbiljan zdravstveni problem. Neophodno je da se javite lekaru i da uz ozbiljnu dijetu, povećanu fizičku aktivnost i po potrebi i lekove te vrednosti dovedete na normalu, pošto vremenom može doći do brojnih, ozbiljnih komplikacija. Crp je pokazatelj upale u organizmu, pa je zajedno sa povišenim vrednostima leukocita i sedimentacije posledica infekcije koju ste tek preboleli.