Interesuje me u krvnoj analizi sta znaci i kakve su iskazane vrijednosti lymph# 1, 6x10na9/l, mid# 0, 3x10 na 9/l, gran# 3, 2x10 na 9/l, lymph% 32, 2% , mid% 5, 6% , gran% 62, 2% , rdw-cv 12, 7% ; rdw-sd 41, 6fl; plt 274x10 na 9/l; mpv 7, 6 fl, pdw 15, 3; pct 0, 208% , da li je u redu, ako nije u cemu je problem? Imala sam ca 53 prije 6 god. , pa mi je to nesto sumnjivo, upravo spremam nalaze za kontrolu, ostalo je sve u redu, tj. Pluca, uzv abdomena i karlice i ostale krvne analize. Hvala

    Odgovoreno: 16. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Prvi deo rezultata predstavlja leukocitnu formulu u broju elemenata i u procentima i to je sasvim u redu. Drugi deo predstavlja crvena krvna zrnca itrombocite i to je u redu, tako da nemate razloga za brigu.