Postovanje! Imam 48 godina i cesto nocu ruka mi trne i onda pocne srce da mi lupa. Zanima me dali je to opasno i dali mozete da mi kazete zasto se to desava? Isto tako me zanima dali treba da odem na neke pretrage? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 16. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Ruka može da trne iz više razloga. Pošto se to događa noću, moguće je da usled položaja tela izvršite pritisak na mišiće i nerve pa se javlja trnjenje, a lupanje srca kao posledica buđenja i uznemirenosti zbog osećaja trnjenja. Nije isključeno da možda postoje i neke smetnje od strane srca. Savetovala bih vam da uradite snimak vratnog dela kičme i da se javite fizijatru. Takođe uradite analize krvi, ekg i posavetujte se sa svojim lekarom da li treba da se javite internisti.