Poštovani doktore, molim vas odgovorite mi šta je birger - ova bolest ili sindrom? Koji sistem u organizmu napada?

    Odgovoreno: 16. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Birgerova bolest je bolest perifernih krvnih sudova ekstremiteta. Najčešćese javlja kod mlađih muškaraca, ali se u poslednje vreme javlja i kod žena. Povezuje se sa pušenjem. Prvi simptomi su hladnoća unogama, grčevi i noćni bolovi. Neophodno je potpuno prekinuti pušenje i lečenje sprovesti po savetu lekara.