Postovani doktore imam pitanje xa vas u zadnje vreme pomalo me boli stomak naduven sam podriguje mi se ali moje glavno pitanje je imam neke setajuce bolove u desmoj strani pluca cas me boli na jednom mestu po onda na drugom ne prelazi na levu stranu nemam temperaturu niti sam sad prehladjen bio sam prehladjen pre desetak dana. Hvala.

    Odgovoreno: 16. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Naduven stomak i podrigivanje ukazuju da imate problema sa organima za varenje, odnosno da imate upalu sluzokože želuca ili upalu žučne kese ili možda kamen u žučnoj kesi. Na to upućuje i bol u desnoj strani grudnog koša - bol se reflektuje u desnu plećku. Treba da obratite pažnju na ishranu i koja hrana vam stvara tegobe. Savetujem vam da uradite ultrazvuk stomaka.