Imam bolove u grudima, često me noću probudi gušenje, ostajem na neko vreme bez daha. Imam također bolove u želudcu.

    Odgovoreno: 16. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Uzrok bolova u grudima može biti zbog poremećaja od strane srca, psihogenog porekla, od strane želuca: zbog upale sluzokože želuca, čira ili hiatus hernije (kada deo želuca prolazi kroz otvor na dijafragmi i vrši pritisak na srce, posebno nakon obilnijeg jela i u ležećem položaju) . Savetovala bih vam da imate češće i manje obilne obroke i da nakon obroka prođe najmanje 2 sata pre nego što legnete u krevet. Trebalo bi da snimite želudac i da se javite gastroenterologu. Takođe bi trebalo da se javite kardiologu kako bi se isključile ili potvrdile smetnje od strane srca.