Skoro vec dva meseca imam tegobe koje su uglavnom u predelu grudi i vrata. Bol je neodredjen i jedno vreme je skoncentrisan na grudnu kost, pa pocetak vratnih zila, zatim dolazi u desnu stranu vrata, a ponekad i ispod oba pazuha, ponekad imam osecaj kao da mi jezik bridi, kao i leva ruka i noga. Radili su mi ekg i on je ok. Snimala sam pluca, sve je ok. Vadila krv za kontrolu stitne zlezde, i tu je sve ok. Krvna slika mi je dobra imam samo malo povisen holesterol. Nikakve lekove ne pijem, a te tegobe imam svaki dan, pojave se i nestanu kada hoce. Sta da radim jos od analiza?

    Odgovoreno: 16. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Niste uradili rentganski snimak vratnog dela kičme, pošto tegobe mogu biti uzrokovane deformitetima na vratnoj kičmi. Takođe mogu biti i zbog vašeg psihičkog stanja, pa se tegobe ispoljavaju kao psihosomatske.