Poštovani, već duži vremenski period (oko godinu dana) osjećam bolove u predelu vrata, lijevog ramena i u predelu grudnog koša. Radila sam rtg cervikalne kičme i nalaz je glasio: "snimci načinjeni u dvije projekcije. Aplanirana fiziološka lordoza cerv. Kičme. Očuvana visina trupova kralježaka. Umjereno reducirana širina iv. Prostora c3-c4 i c-7-thl. Unkartrotične promjene na pojedinim nivoima. Inicijalni znaci def. Spondiloze. " molim vas da mi pojasnite šta ovo znači i šta bih trebala preduzeti. I još da napomenem da sjedim bar šest ili sedam sati dnevno uz kompjuter, ne pušim i ne konzumiram alkohol. Unaprijed zahvalna, s poštovanjem!

    Odgovoreno: 27. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Imate spondilozu vratnog dela kičme sa suženim prostorima između pršljenova, pa otuda i ove vaše tegobe. Najbolje je da svakodnevno radite vežbe za vratni deo kičme i da se javite fizijatru da vam odredi adekvatnu fizikalnu terapiju.