Postovani. Kasljem vec dva meseca, suvi kasalj, pre dve nedelje poljavila mi se temperatura, mala 37. 8 38, 9bila je prisutna 7 dana, konkretno nisam nista pila samoinicijativno sam kupovala lekove i sirupe u apotekama, osecala sam da mi je levo plucno krilo cisto jedino sam osetila smetnje na desnom plucnom krilu, i 03. 11. Sam otisla na radiografiju pluca i srca i desni profil, i nalazi glase>desno u gornjem plucnom polju se uocava rastresita senka promera 3x2. 5 cm koja se spaja sa hilusom, koja bi mogla odgovarati atelektazi. U plucima nema znakova infitracije niti konsolidacije plucnog parenhima. Hilusi ocuvane velicine bazalni sinusi su slobodni. Indikovan je pregled pulmologa i ct toraksa/pulmolog ne vidi dobro snimak, ali mi je dao da popijem durofilin, ciprocinal. Kada sam popila ove lekove imam osecaj da je i desno plucno krilo cisto kao levo, koje mi je krcalo, izbacivala sam slajm. . Sada se dobro osecam, povratio mi se apetit, ne krcim. Inace sam pusac, a problema nikada nisam imala nikakvih. Molila bih vas da mi date objasnjenje. Unapred vam se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 12. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Iako se dobro osećate nakon terapije, obavezno idite na kontrolni pregled kod lekara koji vas je prvi put pregledao, pošto će on najbolje uočiti i uporediti prethodni i sadašnji nalaz. Atelektaza u gornjem polju ukazuje da u tom delu nije bilo prisustva vazduha, a može biti više uzroka. Svakako bi trebalo da prestanete da pušite.