Dobar dqan! Imam 35 godina i vec 6 meseci muku mucim sa alergijom -prvo na polen i sve sto je zeleno -a onda na hranu. Napominjem da nikad prethodno nisam imala nikakvu alergijureagirala sam na veoma mnogo proizvoda sa jakim gusenjem. Na kraju sam svela ishrani na pirinac; krompir, hleb i vodu. Zbog svega doga dobila sam blazi oblik gastritisa i zavrsila sam na opstoj hirurgiji u nasem gradu. Kad sam objasnila problem dezurnom lekaru on mi je predlozio injekcije volon. Prihvatila sam zato sto lekari na odelenju za kozne bolesti nisu mogli da mi pomognu a oni na odelenju za pulmoalergologije rekli su mi da su nadlezni samo za respiratorne alergije i da mi predlazu samo sensibilizaciju na polen. Posle prve inekcije sam pocela da jedem i osecam se dobro, gusenja su se namalila-skoro da ih nemam ali moj maticni doktor kaze da su te inekcije veoma stetne zato sto su kortikosteroidi. Primila sam jednu za nekoliko dana treba da primim i drugu. Hirurg mi je rekao da sa 2 do 3 inekcije bicu u redu. Sta vi mislite o tome? Molim vas odgovorite mi sto prije

    Odgovoreno: 12. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Ponekad smo u situaciji da treba da izaberemo između dva zla, a uvek se treba odlučiti za manje. Alergija koju navodite mođe vam naneti mnogo veću štetu nego 3 injekcije. Inaće u savremenij terapiji se često koriste kortikosteroidi, koji zaista imaju štetna dejstva, ali mnogo više korisi u lečenju određenih bolesti, pa su i neophodna u terapiji.