Postovani, imam 29 godina i majka sam djeteta od 1 godine i 3 mjeseca. U posljednjih par mjeseci osjecam vrtoglavicu, brzo se umaram, tesko se koncentrisem, zaboravna sam. Analiza krvne slike je pokazala da je serumsko gvozdje 4. 4, hgb 129, rbc 4. 75, a od ostalih parametara podvuceni su: mcv- 79. 6, rdw-16. 6 i plt-446, sedimentacija-16. Nalaz urina je u redu. Napominjem da mi je tokom trudnoce i nakon porodjaja krvna slika bila odlicna. Zanima me vase misljenje. Unaprijed zahvalna, maja radojevic

    Odgovoreno: 27. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Vrednosti serumskog gvožđa su niske, te je u pitanju anemija koja je uzrokovana nedostatkom gvožđa. To može da izazove zamaranje, malaksalost, loše raspoloženje. Preporučila bih vam da uzimate preparate gvožđa i da nakon 2 meseca proverite vrednosti.