Posto mi pulmolag ne odgovara na pitanje zamolila bih vas da mi vi odgovotite! Imam 30god i dobila sam opstrukcije i bronhitis, nemam temp. Rezultati sed. Le. Sve u redu, rtg pluca u redu! Radila probe alergicna na jaja i psen. Brasno-dobila terapiju pronizom 3 dana i pumpicu symicort, izbacila jaj i psen. Brasno. 10 dana mi je bilo dobro sada opet pocinju opstrukcije-sta dalje da radim! Nikada nisam imala problema sa plucima! Dali da uradim neku magnetnu rezonancu ili sl. Jer cu poludeti vise! Hvala!!!!

    Odgovoreno: 26. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Simptomi koje opisujete ukazuju da je u pitanju opstruktivni bronhitis, mada alergije mogu da navedu da se pomisli i na astmu. Mislim da vam magnetna rezonanca u postavljanju dg. Neće mnogo pomoći, više bi vam značilo da uradite spirometriju i da budete uporni i strpljivi u lečenju koje može i duže da traje. Ako ste pušač, obavezno prekinite pušenje i izbegavajte da boravite u zadimljenim i zagušljivim prostorijama. Nema razloga da poludite, pošto danas postoje savremeni lekovi koji te tegobe uspešno otklanjaju.