Zelim da vas pitam za baku, kojoj su jos pre vise od godinu dana pronasli neke cvorice na tiroidnoj zlezdi. Interesuje me samo da li je to nesto opasno (u smislu rak) ili je to nesto slo se leci. Isla je i na endoskopiju i nalaz je bio uredu. Ovaj poslednj rezultat, od pre nekoliko dana, glasi: tu submucosum oesophagei, a lepo i na srpskom pise da je zahvacen sredisnji deo jednjaka i da je promera 2, 5 x 3 cm. Molim vas da mi kazete sta taj rezultat znaci. Hvala vam unapred!

    Odgovoreno: 22. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Čvorići na štitnoj žlezdi nisu opasni i to najverovatnije nije rak. Međutim, endoskopski nalaz pregleda jednjaka ukazuje da postoji tumor u jednjaku, a da li je dobroćudan ili zloćudan može se utvrditi dodatnim pregledima i potvrditi patohistološkim nalazom.