Pitanje za lekara opste prakse poštovani, imam 24 godine. Intenzivno se bavim fizičkom aktivnošću. Imam šest kardio treninga u toku nedelje. U junu sam radila test opterećenja i ultrazvuk srca i nalazi su bili u redu. U poslednjih mesec dana u toku treninga mi se dešava da mi pomodre usta i nos u predelu između očnih duplji. Takođe mi se javlja i bol (propadanje) u grudima koji ne prestaje ni posle treninga. Zamolila bih vas da mi kažete sa čime ovo može biti povezano i da li bi trebalo da uradim neke analize.

    Odgovoreno: 22. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Po simptomima koje navodite može se zaključiti da vam u datim situacijama tkivo nije dovoljno snabdeveno kiseonikom. Bilo bi dobro da se obratite lekaru koji vas prati, da mu sve ovo opišete i da se ciljano ponovo uradi test opterećenja i dodatne dijagnostičke procedure.