Postovani! Uradila sam laboratoriju i povisene ref. Vrednosti su: choleserol-6, 9 mmol/l. . Alt-75 ui. . Fibrinogen-8, 2gr/l. . Lym% 40, 6% . . . Mch-35, 2 pg mchc-36, 4 g/cl mch-35, 2 pg. . Plt-314. Da li ova laboratorija ukazuje na neke bolesti obzirom da mi se na ruci deformise palac (tesko ga pokrecem i savijam u zglobu) takodje mi se desio gubitak svesti dva puta sa mucninom u stomaku pracen prolivom i hladnim preznojavanjem. Pritisak mi varira i kada se povisi imam bubnjanje u glavi (na 160/100) . Sta i gde dalje. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 22. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Imate povećan holesterol koji terba da bude manji od 5, 5, a zajedno sa povećanim krvnim pritiskom je faktor rizika za nastanak kardiovaskularnih bolesti. Takođe, povećane su vrednsti alt transaminaza koje treba da su manje od 40. To ukazuje na blaži poremećaj zunkcije jetre što može biti uslovljeno brojnim faktorima: upotreba nekih lekova, virusi. . . Povećane vrednosti leukocita mogu ukazati na prisustvo virusa. Povećane vrednosti fibrinogena ukazuju na reumatski ili zapaljenski proces. Potrebno je da se javite vašem lekaru koji će uz dodatna ispitivanja postaviti dijagnozu. Vi treba da povedete računa o ishrani i ako je moguće da povećate fizičku aktivnost.