Postovani, bolovi traju vec dve sedmice, s tim da se bol javio prvo u lumbalnom delu i trajao sedam dana, zatim se bol spustio u nogu i to list noge u vidu grca i malo u butinu noge (unutrasnja strana) . Zatim je i tu nestao bol i pojavio se sa spoljasnje strane stopala, toliko da ne mogu potpuno da se oslonim na desnu nogu. Stopalo te noge je toplije od stopala leve, s kojom nemam problem. Za svo vreme trajanja ovih bolova mirujem na tvrdoj podlozi i s vremena na vreme pijem brufen i uvece bensedin od 5mg. Bol u stopalu i dalje traje istim intezitetom vec 4 dana. Sto se tice inteziteta bolova od pocetka problema, oni su jaki prolikom ptpunog oslonca na tu nogu, sve dok ne popij

    Odgovoreno: 22. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Svi simptomi ukazuju da vi imate lumboišialgiju. Pogrešno je što spavate na tvrdoj podlozi pošto novija saznanja ukazuju da je potrebno ležati u položaju koji je najmanje bolan. Takođe, ne preporučuje se dugo mirovanje, ali je najbolje da uradite rentgenski snimak kičme, da vas pregleda neurolog koji će da preporuči terapiju. Nakon toga poželjno je da se javite fizijatru koji da vam preporuči određenu fizikalnu terapiju.