Zgolemeni mi se vrednostite na krvnata sliks: wbc 11, 3, gran 8, 6, plt 521 i pct 0. 42, a namaleni mi se: ngb, hct, mch, mchc i rdwa, sedimentacija 96. Sto znacat ovie vrednosti i sto bi bilo lekot a i pricinite; blagodaram

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Imate povišene vrednosti leukocita i to granulocita, a to ukazuje da može biti u pitanju neka bakterijska infekcija, a u prilog tome ide i veoma visoka sedimentacija. Ipak, pošto su i vrednosti trombocita povećane (plt - normalno je do 350) , bilo bi dobro da se obratite hematologu.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #40878

    • Arifmenije Sinani 11. 11. 2016.

      Imam nalaz krvne slike. Oznaka je wbc je 11, 3. Šta znači to?