Poštovanje! Čula sam da je jednom godišnje poželjno kontrolisati krvnu sliku i nalaz urina. Sasvim je jasno da nalaz treba odgovarati navedenim vrijednostima. Mene zanima kakav je nalaz osobe ako boluje od neke maligne bolesti, odnosno koji segment u krvi ne odgovara ponudjenim vrijednostima. Poštovanje i svako dobro. Hvala.

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Ne postoje jasni parametri koji ukazuju da je u pitanju neka maligna bolest. Zavisno od lokalizacije tumora, odnosno koji je organ zahvaćen, menjaju se i parametri. Loši nalazi krvi nisu znak da je u pitanju maligna bolest. Potrebno je uraditi više pregleda da bi se postavila dijagnoza maligne bolesti.