Kreatinin 60 bilirubin ukupan 15. 7 holesterol 6. 0 trigleciridi 2. 97 ast 22 molim vas da mi strucno prokomentarisete rezultate i eventualno posavetujete oko mog trenutnog zdravstvenog stanja. Hvala

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Vradnosti kreatinina, bilirubina i ast u normalne. Imate povišene vrednosti holesterola (poželjno je da bude manje od 5, 2) i vrednosti triglicerida (manje od 1, 9) . Trebalo bi da smanjite unos masti životinjskog porekla u ishrani, kao i unos koncentrovanih šećera i da povećate fizičku aktivnost. Poželjno je da nakon 3 meseca ponovo uradite kontrolu lipidnog statusa.