Poštovana,
    Poslije rizičnog konakta sa prostitutkom, prije 2 mjeseca, nakon 10 dana sam dobio kandidu u grlu, a nešto poslije i u ustima i jednjaku i nosu, a izgleda i u stolici. Smršavio sam i imao sam nekoliko dana noćna znojenja. Kandidu sam liječio 5 dana flukonazolom i 7 dana nistatinom ali ništa ne pomaže. Kandidu imam duže od mjesec dana i ne prolazi. Test na hiv sam napravio nakon 6 nedjelja i bio je negativan. Nemam dijabetes. Vaše mišljenje molim. Šta da radim i kako da se riješim iritantne kandide?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 02. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Lečenje candide duže traje, pa prema tome morate biti uporni i ne prekidati terapiju. Nakon svake terapije idite na kontrolu kod svog lekara i uzmajte propisanu terapiju. Obzirom da je candida zahvatila više organa, lečenje morate shvatiti ozbiljno.
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #38163

    • Pa zar je moguće da nisi mogao da nađeš neku ne prostitutku, sve najbolje u izlečenju.