Poštovana,
    Naime moram krenuti od trenutka kada je sve krenulo, možda i neki uzrok mog problema. Pre par godina odjednom mi se desila izuzetno neprijatna situacija. Kolabirao sam i odjednom pao. U tom trenutku srce je počelo neverovatno da mi lupa. I nisam mogao da ustanem i sve je podsećalo na simptome srčanog zastoja. Došla je hitna pomoć, doktor mi je rekao da ustanem što sam i učinio i odjednom ništa. Naravno obavio sam sve preglede. Ekg, ultrazvuk srca i sve je bilo normalno. Ali i danas imam probleme. Vremenom sam imao izuzetne napade srčanog lupanja, znojenja. I danas ih imam. Kao da sam navukao neki strah da mi se nešto loše ne dogodi. Svakodnevno mi lupa ubrzano.  Dosta stresno reagujem u neprijatnim situacijama. Prestao sam da se bavim sportom plašeći se lupanja srca. Napet sam. Izbegavam bilo koje neprijatne situacije. Ponekad se čak plašim uspona uz stepenice. I naravno srce počinje odmah ubrzano da mi lupa pri pomisli o samom usponu uz stepenice ili bavljenja nekim sportom. Posle odlazaka po bolnicama i videvši da mi je sa srcem sve u redu.  Sumnjam na neki anksiozni poremećaj. Pomoć bi dobrodošla.
    U svakom slučaju, Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 03. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Simptome koje vi navodite i kako ih opisujete, zaista ukazuju da su psihogenog porekla. Savetovala bi Vam da se javite psihijatru, kako bi Vam pomogao da se oslobodite strahova. Ne odugovlačite sa posetom lekaru, pošto će se vremenom simptomi produbljivati. Treba da imate poverenje u lekara i da uz pomoć terapije prevaziđete sadašnje tegobe. Smatram da bavljenje sportom može da Vam pomogne, pošto tegobe nisu poreklom od srca.
      Pozdrav.