Poštovana,
    Pre 5 dana mi se na unutrašnjoj strani podlaktice pojavila modrica. Potpuno sam sigurna da udarca nije bilo, jednostavno se pojavila. Može i dalje da se palpira (kao neko) potkožno otvrdnuće i jako je bolno, a bol se u prva 2, 3 dana protezao do prstiju. Da li je moguće da je u pitanju tromboflebitis površinske vene?
    Unapred zahvalna na odgovoru.

    Odgovoreno: 03. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Tromboflebitis bi trebalo da bude praćen povišenom temperaturom obolelog predela, crvenilom. Možete da uradite dopler krvnih sudova ruke, kako bi se utvrdilo da li je problem u krvnim sudovima. Savetujem Vam da obolelo mesto mažete hepalpanom ili liotonom.