Imam 23 godine i u zadnje 4 godine imala sam 3-4 puta problem sa hemoroidima. Uvek je bilo povezano sa dugotrajnim sedenjem, konzumiranjem alkohola ili teške hrane, a i imam problem sa gojaznošću. Mislim da se radi o spoljašnjim hemoroidima. Čim promenim način ishrane i pijem dosta tečnosti, oni se povuku, tačnije, ostanu ali troduplo manji i nisu bolni uopste (i zapravo odkad znam za sebe ja imam hemoroide, mogu uvek a i nakon defekacije da ih napipam, ali su samo 3-4 puta bili veliki i bolni) . Htela sam da pitam, šta mogu da koristim od lokalne terapije da me brže prodje bol i otok dok ne počnu da deluju ishrana i tečnosti?
    Hvala

    Odgovoreno: 31. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Možete koristiti čepiće koje ćete nabaviti u apoteci. Najčešće se koriste faktu čepići, ali postoje i drugi dobri preparati, koje će vam preporučiti u apoteci. Neophodno je da trajno promenite način ishrane: izbegavajte masnu i začinjenu hranu, uzimajte dosta tečnosti, kao i tečnu hranu. Stolica treba da bude kašasta, kako ne bi iritirala hemoroide. Izbegavajte sedenje i krećite se.