Poštovani doktore,
    u zadnjih par mjeseci imam problema ujutro kad ustanem, a koji se manifestuju neposredno nakon popijene kafe i cigarete. Radi se o sledećem: osjetim opštu slabost, vrtoglavicu, premor cijelog tijela, na kraju uslijed straha šta mi se desava, dobijem proliv. Sve to traje par minuta i prestane. Nalaze sam radila i odlični su, pritisak 120/80, guk 5, 9 (to je ono na što me upozorio ljekar da uradim svaki dan). Slikala kičmu, radila dopler krvnih sudova vrata, vadila tsh za štitastu žlijezdu, i nista od svega toga nije uzrok mom jutarnjem"stanju" Šta mislite sta bi mi moglo biti, jer me zaista hvata strah?

    Odgovoreno: 31. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Nije mi jasno da li ste vrednosti šećera u krvi kontrolisali više puta, ili samo jednom. Bilo bi dobro da to uradite svaki put kada vam se to dogodi. Takođe bi bilo dobro da uradite profil glikemije, odn. da proverite vrednosti šećera više puta tokom dana. Ponekada kafa može da izazove tahikardiju, tj. ubrzan rad srca. Preporučila bi vam da ujutru umesto kafe popijete čaj i da izostavite cigarete, pošto vam očigledno ta kombinacija ne prija.