Rezulati testa test rezul. Refer. Vred. Glucose 4, 8 3. 3-6. 1 chol 6. 47 <5. 20 - (koja hrana ga trig 1, 76 <1, 70 smanjuje) hdl 1, 26 1. 03-1, 81 ldl 3, 97 <3, 90 - hvala na- vldl 0, 79 <0, 55 -odgovoru- risk faktor 5, 1 < 4 (sta je to.) atherosclerosis ind. 3, 2 <3 chylomicrons - bistar. Šta je to? Da li je dobro?

    Odgovoreno: 31. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Šećer u krvi je dobar. Imate povišen holesterol i neznatno trigliceride, pa vam je zbog toga risk faktor povišen. Ateroskleroza je proces nakupljanj masti u krvnim sudovima, pa se usled toga stvaraju plakovi koji sužavaju krvni put i smanjuju protok krvi. Za smanjenje holesterola treba da izbegavate masna mesa, iznutrice, suhomesnate proizvode, žumanca, masna peciva i pite, majonez, puter i sve masti životinjskog porekla. Jedite puno svežeg voća i povrća, krećite se i vežbajte.