Već sam vam pisala ali ne detaljno, pa bih vam bila zahvalna kad bi mi opet odgovorili. , mog oca često guši, boli ga u predjelu grudnog koša, vrti mu se u glavi, drhte mu noge, a sada se žali i na bol u želudcu, mislim da se on i malo uspanici, mada mu je kardiolog rekao da ima neki ožiljak na lijevoj predkomori, ali da je to odavno i da ima jako srce tako da je siguran da te smetnje ne potiču od toga, malo mu je uvećan pritisak ali to je uvijek tako i pije tablete za regulaciju pritiska, nalazi krvi i mokraće su mu u redu, osim triglicerida koji su malo uvećani, inače je prije 10 god imao penicilinski šok, ali ovi simptomi su mu od prije godinu dana, šta može da bude, da li nešto ozbiljno, mnogo sam zabrinuta? Laboratorijski nalazi su mu uredni, malo uvećani trigliceridi, ali ne mnogo. Već 25 god ne konzumira alhohol uopšte, mada je prije toga bio hronični alkoholičar, strastveni je pušač 2/3 pakle dnevno, što se tiče ishrane /jede malo jaču hranu karakterističnu za naše podnevlje,inače ne može da nosi proteze, kaže da mu smetaju pa jede svu hranu bez zuba, stolica mu je normalna, nema mučnine i ne gubi na kilaži, ima oko 100kg ali za njegovu visinu nije debeo. Nema problema u porodici. Inače ima hroničnu upalu sinusa i malo problema sa vratnom kičmom, izvinjavam se mnogo.
    Zahvalna sam vam unaprijed

    Odgovoreno: 31. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Vrtoglavica može ukazati na lošu cirkulaciju i lošu ishranjenost mozga. Bol iza grudne kosti može ukazivati na anginu pektoris, ali je kardiolog to isključio, mada pacijent ima ožiljak na srcu. Taj bol, takođe može ukazati na hijatus herniju tj, kada deo želuca ulazi u grudni koš i vrši pritisak na srce i pluća, pa simptomi mogu mogu da imitiraju anginozni bol. Bol se naročito javlja nakon obilnijih obroka, ili ako se legne odmah nakon obroka. Veliki problem su cigarete, pa bi se većina problema smanjila, a možda i potpuno nestala ako bi vaš otac presteo da puši. U svakom slučaju treba da ga pregleda gastroenterolog i neurolog.