Pre svega, dobar dan. Na odmoru u grčkoj sam bila bolesna, kašalj, temperatura, zapušen nos, lekar mi je prepisao lekove i bilo mi je bolje, kada sam se vratila sa letovanja, mesec dana kasnije, opet su bili isti simptomi, opet sam otišla kod lekara, radila krvnu sliku, urin, sve je ok, povećana mi je sedimentacija-27. E sada mi se pojavila svetlocrvena, sveža krv u stolici, javljao mi se taj problem prošle godine ali se desio dva puta i nisam otišla kod lekara ali sada se javio ponovo. Stolica mi je redovna, nije tvrda, ne javlja se nikakav svrab, bol, sluz. Nisam sigurna da li ima veze sa prehladom pa sam i to navela ali me interesuje da li su možda hemoroidi ili može biti ozbiljnije? Da li je pregled neprijatan i bolan pošto sam čula da boli veoma?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 31. 08. 2009.
    • Poštovana,
      U svakom slučaju morate se javiti na pregled kod gastroenterologa ili hirurga koji se bavi tom granom hirurgije. Postoje pregledi koji su neprijatni, ali kolonoskopiju možete uraditi i u opštoj anesteziji. Pošto vam se taj problem već javljao, ne odugovlačite, već se javite lekaru. Neozbiljno bi bilo da nagađamo o čemu se radi, pa je najbolje da se urade pregledi i odredi terapija, ako je potrebno.