Poštovana,
    Imam 33 godine. Pre par godina na unutrašnjoj strani desne noge mi se pojavio plavi otok. Lekar mi je objasnio da je zid vene popustio i predložio sklerozaciju. Kada sam kupila injekcije, pogledao je opet i rekao da ne sme to da radi da ne bi oštetio glavnu venu. Radila sam i kolor dopler i to je bilo u redu. U poslednjih nekoliko meseci kad god dobijem menstruaciju taj krug me boli, natečen je i topao. Posavetujte me molim Vas šta da radim i kome da se obratim.
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 21. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Najverovatnije su u pitanju varikozne vene koje reaguju na hormonske promene u organizmu. Možete da koristite elastičnu čarapu koju navlačite na nogu nakon buđenja dok je noga još u horizontalnom položaju. Takođe možete da koristite i gelove i masti (lioton, hepalpan, hepatrombin i dr.), kada odmarate da nogu podižete, a najbolje bi bilo da se posavetujete sa vaskularnim hirurgom.