Poštovani doktore,
    Imam 31 godinu, radim povremeno kao turistički vodič i prije jedno mjesec dana sam pošla u planinu, gdje je me iznenadilo jako loše vrijeme, a nisam se adekvatno obukla. Odmah sam imala simptome prehlade mokraćnih puteva, a boljeli su i jajnici. Samo sam pila urološke čajeve, i nisam konsultovala ljekara. Stanje se malo smirilo, ali najednom su nastupili jako bolovi u krstima. Pošla sam do doktora opšte prakse, dat mi je Palitrex 500 mg, a nakon pet dana terapije moram da uradim nalaz urina. Plašim se upale bubrega i daljih komplikacija. Molim Vas da mi kažete koje još prettrage moram da izvršim.
    Srdačan pozdrav, Svetlana.

    Odgovoreno: 04. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Potrebno je da uradite opšti pregled urina, iz krvi vrednosti sedimentacije, leukocita i biohemijske analize po savetu Vašeg lekara. Na osnovu nalaza u urinu može se uraditi urinokultura, a po potrebi i ultrazvuk ili rentgen bubrega.
      Pozdrav.