Poštovanje!
    Prije tačno 20mj popila sam pilulu dan poslije "vikela" nisam imala nekih nus pojava tipa povraćanje, krvarenje itd. U zadnje vrijeme mi kosa mnogo opada pa me zanima da li sam dobila hormonalni poremećaj od ove pilule a menstruacije su mi tačno 27, 28 dana? Mislim prošlo je toliko vremena odkad sam je konzumirala. Ipak mislim da bi se hormonalni poremećaj prvo odrazio na poremećaj menst. ciklusa a meni je ciklus ur edu samo što sam primjetila da mi kosa opada. Zanima me Vaše mišjenje.
    Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 04. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Poštovana, pilula koju ste popili najverovatnije nije uzrok opadanja kose. Postoje brojni uzroci zbog kojih može da opada kosa. Hormonski poremećaji su često uzrok opadanja kose, ali nisu uvek u pitanju polni hormoni. Uzrok može biti i poremećaj štitne žlezde, metaboliški poremećaji, zapaljenska žarišta u organizmu ili kožna oboljenja u kosmatom delu glave. Najbolje bi bilo da se obratite svom izabranom lekaru, koji bi ispitao uzrok opadanja kose.