Poštovana,
    Imam više problema koji me muče u zadnje vreme. Naime, kada god negde požurim i stanem počinjem strašno da se znojim, po licu, glavi, leđima. Skroz budem mokra. Uz to, ponekad, vrlo često počinje i gušenje. Kao kod astme, kašalj. U narednih pola sata. Inače, imam popriličan višak kilograma! Da li mi možete reći nešto o tome?
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 01. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Na osnovu anamnestičkih podataka, ne mogu Vam reći o čemu se radi. Niste mi napisali koliko godina imate i da li imate i neke druge poremećaje ili bolesti. Višak kilograma sigurno jeste jedan od problema koji dovode do ovakvog stanja. Savetujem Vam da uz određenu dijetu i povećanu fizičku aktivnost smanjite telesnu težinu, da odradite laboratorijske analize krvi i u dogovoru sa vašim izabranim lekarom odradite dodatne dijagnostičke preglede kako bi se tačno utvrdio uzrok Vašeg stanja i preduzelo odgovarajuće lečenje.