Poštovani,
    imam 29 godina, 182 cm i oko 95kg (što je prilično za moju težinu). Pre nekoliko meseci sam prvi put imao sledeće simptome omaglica, zujanje u ušima, početak gubitka svesti, kao i probadajući bol u predelu leve strane grudi u površinskom delu. Posle pregleda je utvrđeno da sam imao pritisak 120 sa 80, tahikardiju od 120 otkucaja itd. Pre nekog vremena su mi dijagnostikovani povišeni trigliceridi (7,6) koje sam u međuvremenu oborio na 3,2, takođe i helico bacter zbog čega sam popio prepisanu terapiju. Međutim i pored toga tegobe nisu u potpunosti nestale, pa vas molim da mi date preporuku gde bih mogao da nastavim sa analizama. Samo da napomenem da mi je ekg i eeg u redu.
    Hvala

    Odgovoreno: 22. 06. 2009.
    • Poštovani,
      potrebno je da promenite stil života, tj. da promenite navike u ishrani, više fizičkih aktivnosti, koliko to vaše zdavlje dozvoljava, da se vrednosti triglicerida, ukupnog holesterola, ldl i hdl holesterola, kao i telesna težina, dovedu do normalnih vrednosti i da se održavaju. Ako tegobe u grudima i dalje perzistiraju, potrebno je da uradite test opterećenja, eho srca, i sve što vam kardiolog preporuči. Zbog omaglice i zujanja u ušima potrebno je da uradite rentgenski snimak vratnog dela kičme, doppler krvnih sudova vrata, da obavite neurološki pregled, a po potrebi i pregled kod orl specijaliste.