Poštovani,
    u trudnoći sam otekla, od lekova sam pila samo verapamil, i to samo po potrebi, i ništa drugo, pa čak ni vitamine. U osmom mesecu sam dobila i blaži trudnički šećer, ali nisam morala da pijem lekove. Porodila sam se carskim rezom bez ikakvih problema. Pre godinu dana. Normalno sam se oporavila, ali ostao je problem otečenosti. Otečene su mi šake, gležnjevi, stomak (nije se vratio u normalan oblik, kao da sam u 5. mesecu trudnoće), glava me češće boli nego ranije (imam migrenu). Naglasila bih da se jako puno krećem i pijem dosta tečnosti i da ne bolujem od nikakvih hroničnih bolesti. Molim vas da mi pomognete i preporučite neki lek, jer sa detetom ne mogu da čekam satima prijem kod lekara, a nemam kome da ga ostavim.
    S poštovanjem Slađana Đorđević

    Odgovoreno: 23. 06. 2009.
    • Poštovani,
      bilo bi dobro da uradite kompletne analize krvi i da se javite endokrinologu. Obratite pažnju na ishranu i smanjite unos soli. Možete da uzimate čajeve koji imaju diuretička svojstva, tj. podstiču mokrenje.