Imam 28god. sedimentacija krvi mi je povišena 32/70. U prethodnih mesec dana imala sam problema sa grlom: prvo promuklost (4-5 dana), ali me nije bolelo grlo, zatim je bolelo nekoliko dana i bilo prilično upaljeno, teško sam gutala, nakon toga je sa leve strane ostalo crvenilo, i kao neka kvržica na mestu gde je nekada bio krajnik (operisala sam krajnike kao dete). Otišla sam doktoru i dobila antibiotike, amoksicilin, i pila ih 4 tana, kada sam uradila nalaze (i dalje pijem antibiotike) . Crvenilo na grlu nestaje, ali je kvržica ostala, iako se smanjila, i postoji poprečna bela linija u tom delu grla. Inače u prethodih 7 dana, prvi put sam primetila i hemoroide (unutrašnji), imala sam tvrdu stolicu par dana sa vrlo malo svetlo crvene krvi (doktor je prepisao faktu mast i čepiće). Nalazi krvi su sledeci: hemoglobin-115, eritrociti-3.87, trombociti-252, leukociti-5,5, glukoza-5.68, urea-4.16, kreatinin-51, holesterol-3,86, trigliceridi-1,06, bilirubin-6.14, ast-14, alt-15. Nalaz urina-sediment 2-3 mg, redak pl. epital, dosta sluzi. Planiram da posetim ginekologa, jer sam pre 10 dana imala i neku vaginalnu infekciju (koristila sam kanesten, samoinicijativno) . Da li je moguće da je navedena sedimentacija posledica navedenih problema?
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 23. 06. 2009.

Komentari na pitanje: #31534

    • Koje bolesti se mogu da se otkriju preko nalaza iz sedimentacije pošto me doktorica vuče već 6 meseci i ne uspeva da otkrije šta može biti ali na kraju kad sam uradio snimak pluća otkrilo se da imam nešto veličine dinara svetlo i sad idem na ispitivanja daljna pošto mnogo kašljem kažu da je možda upala pluća zapuštena. Hvala