1. Upotreba goveđeg želatina

    Pitanje broj: #151692

    Poštovani,

    Kako goveđi želatin utiče na naš organizam? Kako i koliko dugo treba da ga konzumiram?
    Hvala!

    Odgovoreno: 10. 04. 2017.
    • Poštovana,

      Goveđi želatin se dobija preradom vezivnog tkiva (kostiju, hrskavica, tetiva). On sadrži aminokiseline, sastavne komponente kolagena kao i niz drugih gradivnih materija poput glukozamin i hondroitin sulfata koji se kao suplementi koriste u lečenju problema sa zglobovima. Preporučio bih da se konsultujete sa nutricionistom u vezi doziranja i upotrebe goveđeg želatina pošto još uvek nema definitivnih dokaza za njegovu delotvornost. Tom prilikom treba se uzeti u obzir i Vaše opšte zdravstveno stanje, ishrana, nivo fizičke aktivnosti kao i tegobe koje osećate.