1. Povećan unos vode

    Pitanje broj: #151515

    Poštovani,

    Imam 21 god, 115 kg i 187 cm. Krenuo sam da treniram ali takođe da tokom celog dana pijem mnogo više vode nego što sam rarnije, oko 4 - 6 litara.
    Zanima me da li toliko vode može da naškodi bubrezima ili urinarnom traktu?

    Odgovoreno: 23. 04. 2017.
    • Poštovani,

      Po preporukama klinike unos vode za muškarce iznosi oko 3 l dnevno. Ukoliko se bavite sportom poželjno je uneti još 0. 5 do 0. 6 l tečnosti, međutim ta doza varira i zavisi od vrste, intenziteta i dužine trajanja treninga, tj. od količine tečnosti koju izgubite znojenjem. Izbegavajte da unosite više od 1 l tečnosti za 1 sat, pošto to može dovesti do pojačanog nakupljanja tečnosti u organizmu. Pre nego što krenete sa intenzivnim režimom treninga potrebno je da se javite Vašem lekaru opšte prakse, nutricionisti kao i da uradite opšte biohemijske analize krvi.