1. Period rasta kod muškaraca

    Pitanje broj: #150618

    Poštovani,

    Imam 18 godina, visok sam 177 - 178 cm. Od početka srednje škole kada sam imao 14 god nisam puno porastao. U osnovnoj školi sam bio među višima za moju generaciju, ali od kada sam pošao u srednju, pa do sada, nisam puno porastao. Sada su moji vršnjaci iz osnovne škole uglavnom viši od mene.
    Da li ima šanse da još porastem, i da li ja mogu nekako uticati na to sada?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 04. 2017.
    • Poštovani,

      Rast kod muškaraca obično traje do 21. godine života. Međutim, ova granica nije uvek oštra i postoje odstupanja koja variraju od osobe do osobe. Vaša visina kao i dužina nogu i trupa su genetski uslovljene. Postoji mogućnost da još porastete u visinu ali ne možemo sa sigurnošću tvrditi koliko.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #150618

    • Imam 36. godina i dalje mi rastu dlake po prisima i tjelu, gušća mi je brada a i po ledjima su krenule rasti. U pubertetu sam slabo imao dlaka od ostalih vršnjaka a sad imam osjecaj da mi je tek pubertet po tom pitanju došao. Hvala.

    • Poštovani, imam 13 godina i visok sam 183. Nisam baš srećan zbog toga, pa želim da Vas pitam koliko ću da porastem do 21. Godine i mogu li ikako da usporim rast? Unaprijed hvala!

    • Moj sin ima 21 godinu. Dli bi mogao da koristi neki hormon da malo dobije na visini? Hvala.

    • Imam 14 godina i visok sam 1.57 m, ne rastem uopšte. Koliko ću porasti do 21. godine?

    • Poštovani, moj sin u julu puni 14 godina, trenutno je visok oko 185 cm . Koliko je realno da poraste do 2 m ?

    • Imam skoro 13 godina i visok sam 168cm. Da li bi bilo moguce da do 21. godine budem 185cm ili 190cm? Kod mene u porodici su skoro svi niski ali ja zelim da budem visok. Tata je 172cm, deda jedan 169cm, drugi deda 174cm,  baba 151cm i mama 163.5cm.

    • Dobar dan visok sam 183 cm a imam samo 15 godina. hocu li jos rasti?

    • Imam 16 godina i visok sam 176cm a moje pitanje je da li mogu da narastem do 190cm do 21 godinu i  zanima me koje vezbe treba da radim za najbrzi rast u visunu

    • Dobar dan. Imam 18 godina u osnovnoj školi sam bio jedan od najnižih i kada sam posao u srednju izrastao sam na 173cm strah me je da ne ostanem na toj visi, ne razumem kako sam ja jedini 173 kada je deda bio 190, brat je 198, i ćale je 187… Da li ima neke nade ili da se oprostim od nekih od ovih visina?

    • Pozdrav, imam 18 godina, visok 172cm, da li postoji mogucnost da porastem u narednih 2 godine nekih 3-4cm ni nizak ni visok (srednje veličine) za koju smatram da bi zadovoljio visinu ! Hvala unaprijed na odgovoru.

    • Postovani, Imam 19 godina viaok sam 174cm od prvog razreda srednje skole saml porastao 2cm,,da li postoji mogucnost da porastem makar jos 4-5cm i mogu li uticati na rast do 21 godine recimo sa vezbam i pravilno se hranim,da li ce to sta promeniti? Unapred zahvalan!

    • Dobar dan. Moje ime je Strahinja i imam 17 godina, do svoje 16 godina sam bio jedan od najnizih u razredu i bio sam visok 166cm. Nakon godinu dana izrastao sam na 178cm. Sto se tice slucajeva u porodici, svi su kasnije izrasli sa muske strane, Ujko je preko 182 cm kao i deda 180cm. Da li se moze od prilike znati da li cu rasti jos u visinu i ako da do koje godine?