1. Lečenje hronične povišene temperature

    Pitanje broj: #151904

    Pozdrav,

    Već godinu dana se ujutru budim sa temperaturom koja iznosi oko 37 ili 37.2 koja uveče oko 20 h počne da opada na 36.4 ili 36.6.
    Radila sam test za štitnu žlezdu i rezultati su pokazali da je sve u redu. Takođe, nalaz krvne slike je pokazao da nema nikakve upale.
    Šta može da bude uzrok ovakve temperature?
    Hvala.

    Odgovoreno: 12. 05. 2017.
    • Poštovana,

      Potrebne su dodatne analize i pregledi od strane specijalista: infektologa i imunologa. Uzrok može biti hronična upala u organizmu koja je blažeg toka (otud uredne analize) i koja može biti infektivne (npr.virus) odnosno neinfektivne prirode. Reč je o nekim potencijalnim uzrocima koje ćete utvrditi sa navedenim specijalistima.