1. Depresija nakon porođaja

    Pitanje broj: #150696

    Poštovani,

    Porodila sam se pre 5 meseci. Sam porođaj je prošao u redu ali nakon porođaja sam bila na kiretaži zbog ostatka posteljice. Taj događaj je ostavio jak utisak na mene. Postala sam depresivna, ujutru sam stalno plakala i umislila sam da imam neku bolest. Nedavno mi je majka umrla od karcinoma pa ljudi oko mene sumnjaju da i ja bolujem od iste bolesti.
    Obavila sam skoro sve moguće preglede poput: analiza krvi, uz abdomena, analiza hormona štitne žlezde, uz štitne žlezde i svi rezultati su bili dobri.
    Obratila sam se i psihijatru zbog svog stanja i on mi je preporučio terapiju Ksalol i Cipralex od lekova i da idem na psihoterapije. On moje stanje objašnjava kao posledicu trauma iz detinjstva.
    Sada se osećam bolje. Povremeno mi se javljaju napadi neizdrživih vrućina i pojačano se znojim. Izgubila sam 3 kg.
    Da li je to nervoza ili se hormoni vraćaju na svoje mesto posle porođaja? Inače, bebu ne dojim.