Poštovani, supruga se porodila 04.03. prirodnim putem i rodila lepu i zdravu bebu. Ipak, ona ne deluje srećno i često u jutarnjim časovima a naročito u večernjim bude jako razdražljiva, plačljiva, nervozna, nema strpljenja za bebu koja plače (ali je redovno doji, presvlači itd.). Ovo traje evo skoro mesec dana pa me zanima da li je potrebno potražiti neko savetovanje ili još sačekati? Hvala unapred

    Odgovoreno: 03. 04. 2020.
    • Poštovani,

      U pitanju je postporodjajna tuga koja se normalno javlja kod velikog broja zena usled hormonskog disbalansa, prilagodjavanja na novonastalu situaciju, fizicke iscrpljenosti. Moze da potraje i nekoliko meseci. Potreban je odmor, dobra organizacija, pomoc okoline, emotivna podrska.

      Ako se nakon nekog duzeg perioda ne stabilizuje u redu je da potrazite i strucnu pomoc, kako bi joj pomogli da se vrati u ravnotezu. Pomoc partnera je veoma dragocena, razumite je, pruzite toplinu, slusajte sta ima da kaze, pitajte sta je muci, neka u toku dana nadje vremena sa se odmori.