Postovani, htela bih da mi pojasnite moju dijagnozu - dysplasio mamae bill gradus laevis. Hvala unapred: )

    Odgovoreno: 26. 11. 2021.
    • Kod vas se radi o pojavi grudvica mlečnih žlezdi u obe dojke i to u lakom stepenu. Promene nastaju usled povremene neravnoteže hormona (estrogena i progesterona) kojima se reguliše funkcija dojke.

      Te grudvice kod pojedinih pacijentkinja mogu biti povremeno bolne, naročito neposredno pred menzes. Promene su potpuno dobroćudne i ne mogu preći u maligni tumor.

      Preporučuju se povremeni kontrolni pregledi na UZ, najmanje jednom godišnje.