Postovani, zamolio bih vas da mi kazete sta tacno znaci dijagnoza "carcinosis peritonei. "? Uporedo s tim bih vas zamolio da mi kazete na sta se odnosi oznaka "k 26. 0" koja se nalazi uz navedenu dijagnozu ("carcinosis peritonei. K 26. 0") ? Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 26. 11. 2021.
    • Dijagnoza "carcinosis peritonei" znači da je došlo do diseminacije (širenja) maligne bolesti, sa primarnog mesta na kome se nalazi maligni tumor, po celom trbuhu i pojavi sekindarnih malignih promena na trbušnoj maramici i predstavlja uznapredovalu malignu bolest.

      Šifra bolesti K 26.0 je prateća dijagnoza, uz osnovnu, i znači čir na dvanestopšalačnom crevu.